Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Dron VISUO XS816

Dron VISUO XS816 me nje jetegjatesi maksimale te baterise prej 20 minutash, jep me shume se kohe te mjaftueshme per te krijuar fotografine perfekte. Me Dron VISUO XS816 ju mund te beni cdo levizje si p.sh : lart,poshte, perpara,prapa, mund ta ktheni majtas,djathtas, fluturim anash, nje celes per ngritje,ulje, nderpreres i shpejtesise. Mbajtja ne lartesi […]

$38$80

Dron Tello

$28$111

Dron Tello

Fluturimi me Dron Tello eshte i lehte. Thjesht nxirrni telefonin tuaj me aplikacionin dhe filloni të fluturoni duke e hedhur fjale per fjale dronin ne ajer. Per ata qe ndjehen aventuriere, Tello eshte kufje VR e pajtueshme per fluturimet FPV. Rreshqit shpejt ne smartphone tuaj per te aktivizuar rrokullisjet 8D per levizje te shkelqyeshme ajrore. […]

$28$111

Dron RC

$18$136

Dron RC

Dron RC i perbere me 6 sensore, ku shmangia e pengesave ne fluturim do te jete nje spektakel i vertet. Ky Dron RC eshte i bere nga alumini, dhe ka nje peshe 93g. Ai ka nje kamer me rezolucion Ultra HD 4K i cili realizon foto dhe shkrepje me cilesi te shkelqyeshme. Ky dron eshte […]

$18$136

Dron DJI

$100$18659

Dron DJI

Dron DJI me pak se 249 g, peshon afersisht sa nje molle dhe pershtatet ne pellemben e dores. Kompakt dhe i pershtatshem, eshte shoqeruesi juaj ideal i udhetimit, duke transformuar menyren se si i kapni kujtimet tuaja te preferuara. E vogel por e fuqishme. Fale veçorive intuitive dhe te perparuara te paketuara ne nje kornize […]

$100$18659

Drone

Shumica.al është dyqani një ndër shitësit më të mire edhe të besueshëm në internet i dronëve, duke ju ofruar dronë, pajisje dhe pjesë zëvendësuese të cilësisë më të lartë për dronin tuaj. Mbartja e disa prej markave tuaja më të preferuara dhe të besuara si SwellPro, Gannet, Chasing, dhe më shumë.

Ju mund të prisni nivelin më të lartë të cilësisë nga droni juaj i ri. Ne gjithashtu jemi te specializuar në peshkim dhe shëtitje me varkë, dhe mbajmë shumë dronë të papërshkueshëm nga uji për shitje, duke ju dhënë mundësinë dhe sigurinë që ju nevojitet për të fluturuar dronin tuaj mbi ujë pa frikën e rrëzimit dhe dëmtimit nga uji.

Edhe nëse prekni ujin, dronët e papërshkueshëm nga uji që kemi për shitje mund të funksionojnë edhe këtu.Për më shumë informacion në lidhje me dyqanin tonë online të dronëve, ose nëse jeni të interesuar për dronin tuaj të ri, na kontaktoni ose filloni të shfletoni të gjithë gamën tonë duke filluar që sot.

Blini Dronë Të Lirë Nga Shumica.al

Çojeni fotografinë tuaj në lartësi të reja me një robot fluturues! Dronët, ose mjetet ajrore pa pilot (UAV), po fitojnë popullaritet në përdorimet e përditshme, dhe jo vetëm për përdorime ushtarake dhe mbledhje të inteligjencës. Tani, publiku ka qasje në dronët e lirë në internet për përdorim në fotografi dhe videografi.

Blini kamera me dron për të kapur skena që nuk do të kishit qenë kurrë në gjendje më parë. Shumica.al  shet dronë të lirë dhe aksesorë dronësh për ata që sapo kanë filluar ose ata që kanë përdorur teknologjinë prej kohësh tashmë.

Shfletoni gamën e Droneve të lirë të pajisur me kamer në internet dhe zbuloni se çfarë robotika mund të shtojë në aftësitë tuaja të fotografisë.

Një Vështrim i Nivelit Të Lartë Për Dronët

Telekomanda e avancuar dhe mjetet ajrore pa pilot, a.k.a. dronët, janë ngjitur në lartësi të pabesueshme të popullaritetit, falë një game në rritje me një larmi të gjerë karakteristikash. Ato mund të jenë çuditërisht të përballueshme dhe ofrojnë një sërë aplikimesh, nga argëtimi rekreativ në fotografinë profesionale ajrore dhe kinematografinë. Merrni parasysh këto pyetje për të ndihmuar në përcaktimin e llojit të dronit që është më i miri për ju.

Kush Do T’a Drejtojë Dronin?

Ka një dron për pothuajse të gjithë. Fëmijët mund të argëtohen me dronë të lirë të dizajnuar me karakteristika sigurie. Të rriturit që kërkojnë të provojnë dorën e tyre në fluturimin e një droni ajror mund të gjejnë një sërë modelesh nga dronët për fillestarët, shumë të gatshëm për fluturim, dhe duke ofruar karakteristika të përshtatshme si ngritja automatike dhe toka. Hobistët mund të investojnë në dronë më të sofistikuar që mund të ofrojnë më shumë gamë dhe stabilitet. Entuziastët në natyrë dhe kineastët mund të arrijnë fotografi ajrore mahnitëse me dronë të pajisur me kamera të integruara ose shtesë dhe sisteme gimbal.

Cilat Karakteristika Të Tjera Duhet Të Kërkoni Kur Të Blini Një Dron?

Ju gjithashtu mund të merrni dronë të pajisur me GPS, duke ju lejuar të bëni një mori gjërash të bukura si zgjedhja e destinacioneve në një hartë për të fluturuar droni juaj. Përtej auto-pilotit, ngritjes automatike dhe auto-shtëpisë, disa dronë madje kanë fluturime të para-programuara dhe manovra gimbal për t’ju ndihmuar të kapni pamje kinematografike pothuajse pa mundim. Madje ka dronë që mund t’ju ndjekin, ose objektiva të zgjedhur, me saktësi të jashtëzakonshme dhe automatizim të plotë.

Shëndeti dhe Siguria

 

Dronët po përdoren në shëndet dhe siguri; kërkim dhe shpëtim; hetimet e aksidenteve; vlerësimet e sigurimeve dhe parandalimin e krimit.

Dronët janë përdorur për të filmuar skena për filma dhe në industrinë e lojërave. Shumë kompani po përdorin dronë për të krijuar video të shkëlqyera për të ndihmuar në punën e tyre reklamuese dhe promovuese. Në të ardhmen do të filloni të shihni më shumë video ajrore të hoteleve, vendpushimeve, fushave të golfit dhe zonave liqenore. Agjencitë e pronës gjithashtu kanë filluar të përdorin dronë për të filmuar pasuri të paluajtshme komerciale dhe rezidenciale.