Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Sisteme Kontroll Aksesi

Nje sistem kontrolli aksesi i bazuar ne nje  mjetet teknike per te siguruar kontroll dhe menaxhim te qasjes ne distance. Per me teper, nje sistem kontrolli fizik i bazuar siguron nje shtrese sigurie duke mbledhur automatikisht te dhena per te gjitha ngjarjet qe ndodhin. Nje platforme e besueshme mundeson menaxhimin e kontrollit te aksesit . […]

$360$1235

Kamera Sigurie me Wi-Fi

Kamera sigurie me WI-FI paronamike me nje kend te gjere. Ju mund te shihni video ne kohe reale nga smartphone juaj edhe ne distance. Mund te lidheni edhe kur jeni ne levizje me rrjetin 3G-4G dhe te shihni gjithcka ndodh ne ambientin ku ndodhet kamera. Mund te siguroheni qe gjithcka te jete nen kontrollin tuaj […]

$16$148

Kamera Sigurie Analoge

Kamera  sigurie analoge te cilesise se larte. Kamerat e sigurise analage ofrojne nje mbrojtje ekstra kur behet fjale per sigurine e sistemit. Te gjtha kamerat mund te lidhen lehtesisht ne nje sistem qendror, nga ku mund te aksesosh te gjithe sistemin. Kamera e sigurise analoge ofrojne disa vecori si ‘night vision’, cilesi e larte e […]

$5$90

Sisteme Sigurie

Ne në Shumica.al, ne e kuptojmë se nuk ka asgjë më të rëndësishme sesa mbrojtja e personave që doni dhe kamerat e sigurisë me mbikëqyrja me video funksionojnë për të mbajtur të sigurt familjen dhe shtëpinë tuaj. Kjo është arsyeja pse ne ofrojmë sisteme dhe pajisje cilësore të sigurisë për shtëpi si brenda ashtu edhe jashtë shtëpisë tuaj. Blini sipas markës, rezolucionit të kamerës, kapacitetit të hapësirës ruajtëse dhe më shumë, për të gjetur një sistem sigurie i përshtatur për nevojat tuaja.

Sistemet e sigurisë së shtëpisë janë një mjet thelbësor në mbrojtjen e shtëpisë tuaj nga vjedhjet, dëmtimet e ujit dhe zjarrit dhe rrjedhjet e gazit. Ata gjithashtu ofrojnë një mënyrë të përshtatshme për të kontrolluar fëmijët dhe kafshët shtëpiake ose për të kontrolluar sigurinë e një prindi të moshuar. Zgjidhni nga sistemet me 1 ose 2 kamera, deri në sistemet e mëdha me 16 kamera. Dhe nëse jeni duke kërkuar pajisje shtesë të sistemit të sigurisë, Shumica.al ofron kursime të mëdha në paketat e kamerave të mbikëqyrjes, bateritë e rimbushura dhe stacionet e karikimit.

Sisteme Sigurie me Wireless

I lehtë për tu fshehur dhe i thjeshtë për t’u vendosur, sistemet e sigurisë me wireless janë një mënyrë e shkëlqyer për të parë se çfarë po ndodh në shtëpi. Do të gjeni një larmi karakteristikash për të zgjedhur, përfshirë sensorët e lëvizjes, kamerat e sigurisë HD me funksion regjistrimi, butona paniku, komunikim me dy drejtime dhe rezervë të baterisë 24-orëshe. Shumica.al ka zile me regjistrim video në derë që ju lejojnë të shihni se kush po i afrohet shtëpisë tuaj, të dini se kur janë dorëzuar paketat ose të flisni me vizitorët. Ne gjithashtu kemi një gamë të madhe të sistemeve inteligjente të sigurisë që mund të mirëmbahen dhe monitorohen në mënyrë të përshtatshme nga iPad-i ose telefoni juaj celular.

Shumë njerëz kanë hapësira të jashtme përreth shtëpive të tyre që do të donin të monitoronin, si pishina, garazhe, hambare dhe punëtori. Kjo është arsyeja pse Shumica.al mbart një përzgjedhje të madhe të sistemeve të sigurisë në natyrë dhe kamerave që ofrojnë shikim të gjerë natën, ndriçim të ambientit, dritë të ndezur të aktivizuar dhe kamera që funksionojnë në errësirë totale.

Sistemet e Sigurisë DVR & NVR

Për mbikëqyrje të gradës profesionale, Shumica.al ka avancuar Sistemet e Sigurisë IP NVR nga markat kryesore të kësaj industrie. Këto sisteme punojnë në unison me kamerat IP për të regjistruar dhe ruajtur videon dixhitale nga një rrjet, i cili lejon transferimin e një sasie më të madhe informacioni. Ato ofrojnë cilësi të mrekullueshme të videos dhe një nivel të lartë të sigurisë së softuerit dhe mburren me teknologjinë më të fundit, duke përfshirë zbulimin e fytyrës, ndjesinë e nxehtësisë dhe lëvizjes dhe shikimin e ngjyrave gjatë natës.

Nëse po kërkoni për një sistem sigurie që është i lehtë për tu konfiguruar dhe përdorur, merrni parasysh një sistem të sigurisë analoge DVR. Ky opsion i përballueshëm përdor kamera analoge për të kapur dhe dërguar video në një regjistrues DVR dhe përfshin karakteristika si disqe të ngurta të para-instaluara, zbulimin e lëvizjes së automjeteve dhe njerëzve, ndjesinë e nxehtësisë dhe shumë më tepër.

Sigurohuni që Fëmija Juaj të Jetë i Sigurt!

Shumica.al mbart monitorët dhe sistemet më të mira të monitorimit për fëmijët, me karakteristika inovative si kamera me video me rezolucion të lartë, drita natën dhe tinguj qetësues të gjumit, shfaqje të mëdha video dhe audio me dy drejtime që ju lejon të komunikoni me fëmijën tuaj madje pa hyrë të dhoma e tyre. Dhe për një qetësi të shtuar të mëndjes, ne kemi pajisje sigurie që monitorojnë vazhdimisht nivelin e oksigjenit dhe rrahjet e zemrës së foshnjës tuaj dhe pastaj menjëherë ju paralajmërojnë për çdo ndryshim të papritur.