Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Printer per Veshje

$2750$5900

Printer per Veshje

Printer per veshje me  rezolucion me te larte ne treg, rezolucioni Max.printing eshte 1440dpi me shtypje me cilesi te larte. Mund te shtype bluza pambuku, çorape, peshqire, veshje te brendshme, çanta kavas. Shtypja me ngjyra te plota qe siguron  efikasitet me te larte, Vetem 42 sekonda per 1 bluze. Printer per veshje siguron saktesi te […]

$2750$5900

Printera Tekstil

Printeri i tekstilit mund të printojë një sërë llojesh të ndryshme të printerëve në të njëjtën kohë. Printer tekstili, elegant dhe praktik. Printerat e tekstilit, si edhe të gjitha llojet e printerëve mund të printojnë, pa film, pa kompjuter. Ky produkt është një kokë printimi me cilësi të lartë, për printerët më të lëmuar dhe më profesionistë në treg, me jetëgjatësinë më të mirë të shërbimit.

Aplikim i gjerë, i përshtatshëm për printimin e llojeve të ndryshme të rrobave, printerëve akrilikë dhe të tjerë. Të gjitha produktet tona janë bërë nga printerë me cilësi të mirë. E pajtueshme me shumicën e printerëve me bazë tretës, UV dhe inkjet, përfshirë printerin, kanonin epson, kanonin. Filtër me precizion të lartë, për të siguruar cilësinë e printimit të makinës suaj qepëse, speciale për printer.

Në Shumica.al, ju gjithashtu mund të gjeni oferta të tjera të mira në kompjuter dhe zyrë, elektronikë zyre dhe shtëpi dhe kopsht! Mund të blini printera me çmime të ulëta. Me çmime të ulëta, ne nuk ju fajësojmë për blerjet e printerit në internet gjatë gjithë kohës. Me promovimet e shumta, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të merrni sa më shumë ulje! Vizitoni Shumica.al dhe shijoni një përvojë të mrekullueshme në blerje!

Çfarë Lloji Printer Tekstili J’u nevojitet?

Printerat tekstilë në të cilat do të fokusohemi janë sublimimi i bojës, printera direkt në pëlhurë dhe hibridë. Në fund të fundit, aplikacioni juaj për printim do të përcaktojë llojin e printerit tekstil që ju nevojitet.

Nëse jeni duke shtypur në materiale si pambuku, mëndafshi ose najloni, një printer i drejtpërdrejtë në pëlhurë do të sigurojë kiminë e saktë që ju nevojitet. Për materialet si poliestër, do t’ju duhet një printer për sublimimin e bojës.

Printera me Sublimim Dye

Shtypja e sublimimit të ngjyrave është një pjesë integrale e tregut të tekstilit. Procesi krijon kiminë e përsosur për printim në poliestër, i cili është një nga tekstilet më të njohura të përdorura për tabela të buta në ekspozita tregtare, aeroporte dhe qendra tregtare. Veshjet sportive dhe dekoret e shtëpisë, të tilla si sixhade dhe perde dushi, gjithashtu shtypen më së miri duke përdorur teknika të sublimimit të ngjyrave.

Printera të drejtpërdrejtë në pëlhurë

Kur bëhet fjalë për pambukun, mëndafshin, najlonin dhe të gjitha fibrat e tjera (jo poliestër), procesi i transferimit të letrës së sublimimit të bojës nuk do të funksionojë. Por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të printoni në këto fibra! Procesi thjesht do të kërkojë kimi të ndryshme të bojës në mënyrë që të printoni direkt në pëlhura dhe të mos keni nevojë të transferoni nga letra. Aplikacionet poliesteri që kërkojnë depërtim të thellë të bojës – si printimi në flamuj – mund të përfitojnë gjithashtu më shumë nga një proces printimi direkt.

Hidhni një sy tre nga printerat më të mirë të printimit direkt në pëlhurë në treg sot.

 

Printera Hibride

 

Printerët industrialë hibridë me bojë bashkojnë më të mirat e të dy llojeve. Modelet më poshtë mund të printojnë si në letër transferimi ashtu edhe direkt në pëlhurë.

Koncepti këtu është të zgjidhni se cila metodë është më e mira për aplikimin. Për shembull, disa përdorues preferojnë të printojnë ekranet e tyre me pëlhurë poliestër me ndriçim me anë të metodës së drejtpërdrejtë në pëlhurë në vend që të përdorin letër transferimi. Kjo ndihmon që boja të depërtojë më thellë në pëlhurë. Rezultati mund të çojë në një ngjyrë më të guximshme pasi pëlhura të jetë me ngjyrë të ndezur.

Mirëmbajtja & Shërbimi

Kur vlerësoni opsionet e printerit të tekstilit dixhital, kushtojini vëmendje nivelit të mirëmbajtjes dhe shërbimit të përfshirë në blerjen tuaj. Për shembull, Epson ofron një nga planet më të mira të shërbimit në industri.

Për prodhuesit, si Mutoh dhe Mimaki, shpërndarësi zakonisht do të ofrojë shërbim dhe mbështetje. ITNH është një shembull i shkëlqyer këtu pasi mbulojmë shërbimin për printerët Mimaki dhe Mutoh dhe mbështesim çdo nevojë aplikimi për Epson.