Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Top Palestre

Top palestre, eshte mjet i persosur per ushtrimet tuaja ne palester, si dhe stervitje ne shtepi. Siperfaqja e veçante jo-ngjitese e papershkueshme eshte e rehatshme per t’u prekur. Dhe struktura e saj i ngjan lekures. Trashesia e shtresave siguron qendrueshmeri te formes, sherbim dhe siguri. Nese kjo eshte hera juaj e pare qe perdorni nje […]

Thase Boksi

Nje pajisje perfekte per stervitjen, efikas dhe optimal, e cila do ju ofroje te gjithe sportisteve amatore apo profesioniste nje kthim shtese edhe me te larte energjie, gjate ushtrimit tuaj ne sportin e boksit apo edhe arteve marciale. I ndertuar prej materialit te lekures, e cila eshte shume rezistente ndaj cdo goditje prej jush. Thase […]

Stol me Kend per Stervitje

Stol me kend per stervitje i veshur me nje lekure teper komode per t’u ushtruar mbi te dhe i ndertuar me çelik i trashe 2mm, me kapacitet maksimal 400 kg. Pershtatet te perdoruesi pa marre parasysh madhesine tuaj, preferencat e stervitjes ose hapesiren ne dispozicion te trajnimit. Perfshin 7 kende te mbeshteteses dhe 3 cilesime […]

Rower

Forma e vertete e varkes me çelik aliazh, siguron rezistencen e vertete dhe do t’ju sjelle ne menyre te persosur nje ndjenje te nje pervoje te vertete te jetes ne natyre. Perbehet nga doreza e rehatshme, pllaka te rregullueshme me rripa te rregullueshem, te gjitha keto ju bejne te ndiheni rehat gjate stervitjeve tuaja me […]

Ring

Ring te ndertuara me material celiku dhe mbulese plastike. Siperfaqja eshte bere nga shtresa sfungjeri, e plote ne forme dhe e rehatshme per t’u perdorur. Litar plastik dhe gome me densitet te larte, te qepura me dore. I qendrueshem dhe kunder deformimit ne perdorim te gjate. Ky ring vjen tek ju me permasa te ndryshme […]

Pllaka Peshash

Pllaka peshash per palester. Te ndertuara me nje material shume rezistent ndaj goditjeve ne toke. Pllaka peshash vjen tek ju me permasa te ndryshe dhe me pesha te ndryshme . Karakteristikat Materiali: Gome Pesha: Te Ndryshme Aplikimi: Salla Force, Palestra, Peshngritje Ngjyra: E Zeze, te Ndryshme Logo: Personalizohet

Piste Vrapimi

Piste vrapimi eshte zgjidhja me e mire per stervitje me shpejtesi te larte, keto pista ju mundesojne dhe trajnime ne grup. Intervale me intensitet te larte behen te lehta kur nuk ka butona per te arritur  ose ulur shpejtesine. Pista e vrapimit jo e motorizuar eshte bere e mundur nga siperfaqja e re e patentuar. […]

Pedane Peshngritje

Pedane pershngritje vijne tek ju te ndertuara me nje material shume afatgjate, qe eshte metali i nderthurur me gome qe e bene kete produkt shume te forte ndaj goditjeve qe munde te persoje gjate perdorimit te tije.  Gjatesia e ketyre pedane peshngritje eshte sipas deshires tuaj . Ky produkt vjen tek ju me ngjyra te […]

Paralele Multifunksionale

Paralele multifunksionale per perdorim ne palestra dhe ambjente te tjera sportive. Paralelet jan te perbera nga celiku dhe shume rezistente ndaj amortizimit. Shumica.al vjen pran jush me produktet me cilesore ne treg dhe me cmime te arsyesheme. Gjithashtu ne ju ndihmojme edhe ne brandimin e produktit. Karakteristikat: Materiali: Celik, metal Aplikimi: Profesional Stili: USA, Europian […]

Manekin Sportiv

Manekin sportiv  jane te ndertuara me material fiber xhami . Keto manekin vijne  me stil europian dhe ngjyra sipas deshires tuaj. Qendrimi qe mund te zgjidhni per keto manekin sportiv jane: ulur , te shtrire dhe ne kembe. Baza per vendosjen e ketyre manekin sportiv eshte celik ose xham sipas deshires tuaj. I pershtatshem per […]

Makineri Ski per Palester

Makineri ski per palester e ben sportin ne dispozicion per te gjithe. I njohur prej kohesh si nje nga stervitjet me te veshtira perreth, zhvillon force dhe qendrueshmeri dhe ushtron kembet, si dhe krahet dhe berthamen. Mund te perdoret si per tekniken e krahut te dyfishte ashtu edhe per ate klasik. Perdor te njejten sistem […]

Llastik

Llastik i ndertuar 100% prej gomine ekologjike, shton variatetin e ushtrimeve fizike. Lejon te ndryshohet pozicioni trupor ne menyra te ndryshme per te krijuar rezistence dhe zhvilluar muskuj te cilet veshtiresisht vihen ne pune. Gjen perdorim te gjere ne terapite muskulore per te cilat eshte e nevojshme krijimi i rezistences muskulore. Forma ergonomike ben te […]

Litar Palestre

Litar palestre  te ndertuara me nje material shume te forte sic eshte fiber jute. Me kete litar ju mund te ushtroheni kudo , dhe eshte shume efektiv per renien e peshes tua trupore. Litar palestre vjen tek ju me permasa te ndryshe dhe me ngjyra sipas deshires tuaj  . Karakteristikat Materiali: Fiber Jute Permasat: 45mm*9m […]

Kettlebell

Kettlebell eshte e ndertuar me material prej celiku . Eshte nje paisje mjafte e pershtatshme per ushtrime te ndryshme . Mund te perdoret si jashte gjithashtu dhe brenda . Pesha e kesaj kettlebell eshte e ndryshme . Kjo kettlebell vjen tek ju me ngjyra sipas deshires tuaj. Ju mundesojme personalizimin e ketij produkti me logon […]

Jelek crossfiti

Jelek crossfiti i perpunuar me cilesi te larte. Peshat e hequra te plota te hedhura ju lejojne te dozoni ngarkesen e trajnimit. Pesha maksimale eshte 30 kg. Materiali i perdorur dhe mbyllja e rehatshme do te thote qe jeleku te qendroje afer trupit ne menyre qe ushtrimet me nje shkalle te larte te levizjes te […]

Gira Gjashkendeshe

Gira gjashkendeshe te perbera me material hekur dhe te mbuluara me veshje gome. Permasat e ketyre girave jane sipas deshires , ndersa pesha varjon nga 1 deri ne 50kg. Keto gira vijne me ngjyra sipas deshires tuaj. Duke mos harruar qe mund ta personalizoni duke vendosur logon tuaj. Karakteristikat Materiali: Hekur + Veshje Gome Veçori: […]

Doreza Boksi

Doreza boksi per te mbrojtur duart tuaja gjate stervitjes. Te ideuara per tu ushtruar me ore te tera ne stervitjen tuaj te boksit, reduktojne ne menyre te ndjeshme demtimet dhe tronditjet qe vijne nga goditjet. Nuk rrisin temperaturen dhe nuk djersisin duart gjate perdorimit. Doreza boksi jane te pershtatshme per kedo, fillestare apo profesioniste ne […]

Bosht Olimpik

Bosht olimpik eshte i ndertuar me material prej hekuri. Eshte shume praktik per tu ushtruar si ne palester gjithashtu dhe ne shtepin tuaj. Gjatesia e ketij bosht olimpik eshte e ndryshme ,sipas deshires tuaj. Ky produkte eshte i certifikuar nga CE dhe gjithashtu nga ISO . Duke mos harruar qe mund ta personalizoni duke vendosur […]

Bicikleta

Bicikleta e kampioneve te crossfit vjen tek ne, per trajnim maksimal dhe efikas. Njezete kushineta topash te fiksuar ne pikat e boshtit qendror, ofrojne qendrueshmeri, rezistence ne te gjithe trupin. Targeton pjesen e siperme dhe te poshtme te trupit. Teknologji e bazuar ne rezistencen e Ajrit. Strukture ndertimi çeliku, me diametër 25”. Ulese e rregullueshme […]

Aksesor

Aksesor per mbrojtjen maksimale te duarve, fytyres, dhe kembeve gjate stervitjes. Me ngjitje te forte dhe te rregullueshme, per tiu pershtatur me se miri formave trupore tuaja. Keto aksesor jane te rehatshem ne perdorim , te papershkueshme nga djersa dhe rezistente ndaj konsumit per nje mbrojtje me te mire. Keto pajisje do ju sigurojne rehati […]

Paisje Palestrash
Përveç thjesht mbajtjes së një diete të shëndetshme, duhet të ruani linjat tuaja nga palestra përmes stërvitjeve të rregullta dhe seancave të lojërave. Nëse jeni një entuziast i fitnesit dhe synoni për një mënyrë jetese të shëndetshme, atëherë Shumica.al ka shumë për t’ju ofruar. Shtojeni forcën tuaj dhe qëndroni të aftë me gamën të pa-shtershme të produkteve sportive, të fitnesit dhe të ushqyerit në internet në Shumica.al. Eksploroni zgjedhjen e zgjedhur me dorë të Pajisjeve të Fitnesit, Aksesorëve Sportivë, Gjurmuesve të Fitnesit, Bandave të Fitnesit dhe shumë më tepër nga markat kryesore dhe bëhuni gati për një stërvitje të fuqishme. Jini të aftë të hani dhe ushtroheni shëndetshëm edhe me një mënyrë jetese më të larmishme dhe ndërprerjen e rutinës me llojin e duhur të pajisjeve për fitnes. Për t’ju ndihmuar të shijoni sportet tuaja të preferuara, Shumica.al ofron një gamë të gjerë të pajisjeve dhe aksesorëve sportivë nga ku mund të zgjidhni. Zgjidhni nga një mori produktesh të disponueshme këtu dhe gjeni të gjitha mënyrat për tu përshtatur.

Për të pasur një mënyrë jetese të shëndetshme dhe për të qëndruar në një formë më të mirë fizike, blini aksesorë dhe pajisje sportive në internet në Shumica.al. Zgjidhni çorapet dhe bëhuni gati për disa ushtrime, përgatituni për një përvojë të mahnitshme të blerjeve në internet të produkteve sportive, të palestrës dhe ushqyese.
Më Poshtë Janë Përmendur Disa Lloje të Pajisjeve për Kardio:
Trajnerë kryq eliptik: Një trainer eliptik kryq është pajisje kardio e palëvizshme që përdoret për të kopjuar vrapimin, ecjen dhe ngjitjen e shkallëve pa presion ekstrem në nyje të ndryshme të trupit, duke zvogëluar rrezikun për dëmtime kritike. Kjo pajisje palestre ndihmon në fuqinë e lehtë në stërvitjen kardiovaskulare me fuqi të lartë e cila varet nga shpejtësia e ushtrimit dhe cilësimet nga përdoruesi.

Pistë Elektronike Vrapimi: Pista elektronike e vrapimit është një makineri palestre që përdoret për të replikuar vrapimin, ecjen dhe ngjitjen e shkallëve në ciklet e stërvitjes.  Pistat elektronike të vrapimit u popullarizuan para shpikjes së makinerive të energjisë. Ajo vjen me një rrip i cili lëviz kur motori është në punë. Shpejtësia e këtij rripi mund të vendoset në përputhje me nevojat e dikujt. Ky rrip bëhet platforma në të cilën vraponi.

Biçikletë e palëvizshme: Biçikletat e palëvizshme ofrojnë një stërvitje të mirë kardiovaskulare. Përdorimi i kësaj makinerie për periudha më të gjata kohore mund të bëhet e pakëndshme. Modeli i duhur është i rëndësishëm për të zgjedhur kështu që mbani në mend llojin e sediljes dhe dorezat për të qenë të pranishëm në pozicionin perfekt sipas nevojave tuaja..
Pyetjet e Bëra më Shpesh
A ofrojnë ndonjë garanci markat e pajisjeve të palestrave në kushte shtëpiake?
Çdo pajisje palestre në kushte shtëpiake ofron një garanci. DECATHLON, siguroni 2 vjet deri në 10 vjet garanci për pajisjet e palestrës në kushte shtëpiake në varësi të llojit të pajisjeve të palestrave në shtëpi që planifikoni të blini.
Cili është rutina më e mirë për përdorim në kushte shtëpie?
Nëse po planifikoni të vraponi dhe të humbni më shumë peshë nga shtëpia, rutina më e mirë për përdorim në kushte shtëpie është T900C. Nëse planifikoni të përgatiteni për një maratonë, mbase zgjidhja më e mirë do të ishte INTERNET RUN TREADMILL.
Cila është pajisja më e mirë e palestrës në kushte shtëpie?
Pajisjet më të mira të palestrës varen plotësisht nga motivimi dhe objektivi që keni dhe doni të mbani, nëse kërkoni një stërvitje për komplet trupin, zgjidhja më e mirë e pajisjeve do të ishte Cross Trainer. Ju mund të zgjidhni FEL520 i cili është i vetë-furnizuar që ju ndihmon të humbni peshë mjaft shpejt pa ndonjë faturë shtesë të energjisë elektrike.