Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Miners

$238$4090

Miners

Miners jane te ndertuara me material alumini. Jane pajisje mjafte shperblyese . Kane nje konsum te larte te energjis elektrike. Jane shume te lehta per tu perdorur. Keto miners vijne ne permasa te ndryshme. Karakteristika Materiali: Alumin Permasa: Te ndryshme Fuqia: 1000 – 2250W Tensioni: 220V Burimi i energjise: Elektrike Pesha: 4.2 – 16Kg Origjina: […]

$238$4090

Karta Grafike

$200$2075

Karta Grafike

Karta grafike qe ju sherbejn per te rritur performacen e kompjuterit tuaj. Jane te ndertuara me material plastik. Keto karta grafike jane me memorie sipas deshires tuaj. Pershpejtoni pervojen tuaj ne kompjuter me nje karte grafike te re. Merrni shpejtesine qe ju nevojitet per te vazhduar me aplikacionet me te kerkuara te PC-ve te sotme. […]

$200$2075

Hardisk te jashtem

Hardisk te jashtem do te zbuloni nje nga menyrat me te lehta per te shtuar hapesire ​​ruajtese ne kompjuterin tuaj. Gati per t’u perdorur me kompjuterin tuaj dhe nuk kerkohet instalimi i softuerit. Ngarkoni ose kopjoni skedare ne menyre te thjeshte dhe te shpejte nga kompjuteri ose laptopi juaj me hardisk te jashtem. Vijn tek […]

$4$140

Kompjuter

Zgjedhja e një kompjuteri desktop që ju përshtatet nuk duhet të jetë e vështirë. Pavarësisht nëse jeni lojtar, një stilist, një student, ose thjesht keni nevojë për një desktop për detyrat dhe shfletimin e përditshëm, Shumica.al e bën të lehtë kërkimin dhe krahasimin midis kullave, minierave dhe gjithçka-në-një, kështu që mund të jeni më produktiv.

Kur kompjuteri juaj ngadalësohet, ndalon së punuari ose thjesht nuk ka veçoritë më të fundit që ju nevojiten, është koha për të rifreskuar desktopin tuaj. Markat e njohura si ASUS, Acer, HP, Dell, Lenovo, MSI dhe Apple ofrojnë teknologjinë më të fundit në mënyrë që të përballoni të gjitha detyrat tuaja të përditshme me një kompjuter desktop të përballueshëm që vjen i mbushur me veçoritë që ju nevojiten.

Nëse jeni duke kërkuar të përmirësoni kompjuterin tuaj të ri kullë me një monitor, tastierë dhe maus tradicional, ne kemi qindra opsione të vlerësuara më së miri. Ndoshta po kërkoni një kompjuter më të ri të gjithanshëm, ku monitori dhe CPU janë një njësi e vetme, duke ju kursyer të gjitha llojet e hapësirës në konfigurimin e tij.

Ose ndoshta dëshironi të shkoni pak me një mini PC që paketon një grusht të një kullë që mund ta mbani në dorën tuaj. Çfarëdo që të ketë nevojë për desktopin tuaj, ne ju kemi mbuluar. Nëse jeni të interesuar për lojëra, ne kemi kompjuterët më të fundit dhe më të mëdhenj në lojëra nga Alienware, CyberpowerPC, CybertronPC, iBUYPOWER dhe MSI.

Një kompjuter i mirë lojrash është një prerje mbi makinën mesatare, me grafikë të zgjeruar, fuqi përpunuese, një sistem ftohjeje të mbingarkuar dhe karakteristika të tjera që e mbajnë atë në performancën kulmore.

Llojet e Kompjuterave

Nëse po filloni kërkimin tuaj në desktop, ne ofrojmë një udhëzues të përshtatshëm dhe të lehtë për t’u përdorur për blerjen e kompjuterit desktop që do t’ju përcjellë përmes opsioneve në dispozicion dhe do të rekomandojë desktopët me vlerësim të lartë bazuar në mënyrën se si planifikoni t’i përdorni ato.

Nëse doni ta bëni edhe më të lehtë, provoni desktopët nga Shumica.al dhe thjesht zgjidhni se si t’a përdorni kullën tuaj ose të gjitha në një, dhe ne do t’ju rekomandojmë një për ju.

Ne gjithashtu ofrojmë disa programe tregtie që do të ndihmojnë në uljen e kostove dhe riciklimin e pajisjeve elektronike; gjithçka nga hard disqet, kompjuterët personal desktop, kamerat, pajisjet GPS dhe pajisje të tjera elektronike mund të kenë të drejtë për tregti.

Karakteristikat e Dobishme Të Kompjuterëve Desktop

Një desktop mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyer e pajisjes për shumë detyra dhe funksione. Mund t’a përdorni për të ekzekutuar aplikimet tuaja pa probleme, për të kryer detyra të shumta, për të luajtur lojëra, për të parë video dhe shumë më tepër.

Komponentët e fuqishëm të brendshëm të ofruar në PC ndihmojnë në rritjen e performances për t’a bërë sa më efikase dhe të shpejtë. Ato ofrojnë një sasi të madhe hapësire ruajtjeje që mund të jetë e dobishme për të ruajtur skedarë të mëdhenj të të dhënave.

Ju mund të ruani dokumentet, fotografitë, përmbajtjen krijuese, të tilla si video dhe vepra arti, filma, lojëra dhe shumë më tepër, në këto pajisje të dobishme. Duke përdorur një kompjuter desktop, mund të krijoni pa mundim një stacion pune pikërisht nga shtëpia juaj. Ky konfigurim mund të jetë i dobishëm kur duhet të punoni nga distanca.

Me të gjitha kërkesat tuaja profesionale të vendosura në kompjuterin tuaj, ju mund të punoni me efikasitet, edhe nga shtëpia. Ju gjithashtu mund të krijoni një stacion argëtimi të dedikuar në shtëpinë tuaj me ndihmën e këtyre pajisjeve të gjithanshme.

Mund t’a vendosni kompjuterin në tavolinën ose tryezën tuaj dhe ta përdorni për të gjitha nevojat tuaja argëtuese. Pavarësisht nëse shikoni filma gjatë kohës tuaj të lirë ose luani lojëra gjatë fundjavave, mund t’i bëni me lehtësi në këto pajisje të fuqishme.

Rreth Kompjuterave

Desktopët që kursejnë hapësirë ​​të gjitha në një mund të jenë të dobishme për hapësirat e zyrave, pasi mund të instaloni disa prej tyre në ndërmarrjen tuaj pa u shqetësuar për përbërësit që zënë shumë hapësirë. Të gjitha-në-ato janë shumë efikase, pavarësisht modelit të tyre të ngjeshur në krahasim me PC-të e kullave.

Meqenëse shumica e pjesëve, përfshirë njësinë e përpunimit, altoparlantët, kamerat në internet, etj., Janë të integruara në monitor, ju mund të kurseni hapësirë ​​në tavolinën e kompjuterit tuaj. Ky rregullim gjithashtu zvogëlon numrin e kabllove që përndryshe do të kërkoheshin për të lidhur çdo komponent të veçantë.