Vidator

Vidator dore me bateri eshte nje vegel pune te cilat do tjua bejne me te lehta punimet qe mund te jeni duke bere. Forma ergonomike dhe pesha e lehte, ne bashkveprim me sistemin inteligjent te kursimit te baterise, e bejne vidatorin me kompakt te kategorise se baterise 18/21V. Me regullator shpejtesie dhe nivel te tregimit […]

Rated 0 out of 5

Transpaleta

Transpaleta te ndertuara me rrota mishi , perdoret per te trasportuar pesha deri ne 3000Kg. Eshte e projektuar per tu perdorur per trasporte te ndryshme dhe Europaleta. Perdoret gjeresisht ne kantiere ndertimi, magazina, etj. Konstrukti i ndertuar nga material shume rezistent, rrota mishi te cilat jane shume rezistente dhe te qendrueshme. Keto transpaleta jane te […]

Rated 0 out of 5

Sprucues Cimentoje

Sprucues cimentoje jane te ndertuara me material celiku. Me efikasitet te larte, ka nje dizajn te arsyeshem, nje pompe dhe kompresor te integruar dhe eshte i lehte per tu levizur. Perdoret kryesisht per ndertimin e llacit te perzier te brendshem dhe te jashtem te murit, pluhur stuko, veshje zjarrduruese dhe ngjitje me presion. Makina sperkatese […]

Rated 0 out of 5

Pompa Uji

Pompa uji automatike,me perfomance te larte,e pajisur me veshje plastike me doreze, duke e bere lehtesisht te transportueshme. Keto pompa uji jane te pershtatshme per shperndarjen e ujit te paster qe nuk permban grimca gerryese dhe lengje te cilat nuk jane kimikisht agresive ndaj perberesve te pompes. Ato jane jashtezakonisht te besueshme, te thjeshta per […]

Rated 0 out of 5

Pllake Vibruese

Pllake vibruese jane pajisje shume kompakte. Ato jane ideale per ngjeshjen e asfaltit, gershetimin e shtresimit te gureve dhe per zbukurimin e tokave te perziera edhe ne hapesirat e mbyllura. Aplikacionet tipike jane ndertimi i rrugeve, kopshtarise dhe peizazhit. Kombinimi i optimizuar i pllakes baze te projektuar posaçerisht dhe dorezes se udhezuesit sigurojne manovrim te […]

Rated 0 out of 5

Motorsharra

Motorsharra ideale per prerje degesh apo pemesh, duke plotesuar cdo nevoje tuajen. E pajisur me sistem automatik vajisje, i cili ndihmon zinxhirin te jete i lubrifikuar. Me rregjister zinxhiri per te rregulluar tendosjen dhe tensionin e tij. Motorsharra eshte e pajisur me lame dhe zinxhir 40 cm, e cila ndihmon per prerje te shpejte dhe […]

Rated 0 out of 5

Mini Makineri Qepese

Mini makineri qepese jane te persosura per riparime te shpejta apo arnime tegela,shkurtime , riparime xhepash, kthim pantallonash etj. Makina ju ndihmon te riparoni rrobat tuaja shpejt lehte ne menyren me te mire. Ben te njejten pune si makinat qepese te medha, por kjo eshte e vogel, praktike dhe mund te zhvendoset lehte nga njeri […]

Rated 0 out of 5

Mini Helikopter Betoni

Mini helikopter betoni perdoret kryesisht per ngjeshjen, rrafshimin, lustrimin e tokes prej betoni. Siperfaqja e betonit do te jete e lemuar pas punes, shkalla e ngjeshjes se siperfaqes se ndertimit eshte permiresuar shume. Ky mini helikopter betoni ka aftesi te ngjashme me nje helikopter betoni standart , ndersa jane gjithashtu ne gjendje te punojne ne […]

Rated 0 out of 5

Mini Ekskavator

Performanca e forte e ngritjes dhe germimit ju ndihmon te perfundoni punen me shpejt. Ky mini ekskavator ka aftesi te ngjashme me nje ekskavator, ndersa jane gjithashtu ne gjendje te punojne ne hapesira te vogla. Ato mund te transportohen shpejt ne vende te paarritshme me nje vinç dhe jane te manovrueshem ne vendin e ndertimit. […]

Rated 0 out of 5

Matrapik

Matrapik jane projektuar per ti bere balle puneve me te renda. Fale sistemit te ndertuar ka fuqi shume te madhe goditese, e cila arrin deri ne 50J. I pajisur me rregjister shpejtesie, per ta kontrolluar ate gjate punes. Ka nje doreze shume komode e cila e bene lehtesisht te komandueshem, i lehte ne perdorim. Keto […]

Rated 0 out of 5

Makineri Stampimi

Makineri stampimi jane nje nga produktet kryesore te cilet jane prodhuar duke perdorur çelik inox te klasit te larte dhe jane ne dispozicion sipas standardeve industriale. Keto produkte jane vleresuar shume per instalimin e tyre te lehte dhe ne ofrojme keto produkte ne dimensione te ndryshme si dhe specifikime per klientet tane. Produktet tona perdoren […]

Rated 0 out of 5

Makineri Saldimi

Makineri saldimi e pershtatshme per saldimin te cdo lloj permase dhe  operon me rryme nga 35 deri ne 95 Amp dhe mund te perdoret me bobina teli te cilat perfshijne gazin inert. Mund te perdoren bobina teli 0,8-0,9 mm. Pajisjet kane tension pune te ndryshme dhe lejon luhatje te tensionit te rrjetit ndermjet 110-380V. Neqoftese […]

Rated 0 out of 5

Makineri Qepese

Makineri qepese jane te persosura per riparime te shpejta apo shkurtime , riparime xhepash, kthim pantallonash etj. Keto makina ju ndihmojn te riparoni rrobat tuaja shpejt lehte ne menyren me te mire. Mund te perdoret per çdo lloj materiali. Funksioni automatik i mbeshtjelljes se rrotulles kursen kohe dhe perpjekje duke e mbajtur makinerine gati per […]

Rated 0 out of 5

Makineri Qendisje

Makineri qendisje me 1 koke dhe 12 gjilpera per secilin koke. Makineria ka kapacitet te punoje 24 ore cdo dite. Pajisje teknologjike se fundit me te gjitha standartet. Me monitor programimi per te lehtesuar punen dhe me program te instaluar extra I cili vjen bashke me pajisjen. Pajisja eshte totalisht dixhitale. Pajisja eshte e pershtatshme […]

Rated 0 out of 5

Makineri Prodhim (Qeseve prej Letre)

Makineri prodhim (qeseve prej letre) eshte nder sektoret qe po lulezojne ne vend. Shumica.al eshte nje nga kompanite me rritjen me te shpejte dhe pioniere e angazhuar ne prodhimin e games se gjere te makinave te printimit dhe paketimit. Ne kemi objektin me te sofistikuar dhe modern te prodhimit te pajisur me teknologjine me te […]

Rated 0 out of 5

Makineri Prerese Pllakash

Makineri prerese pllakash te ndertuara me material cekil. Kto prerese profesionale per pllakat eshte e dizenjuar per lloje te ndryshme pllakash qeramike apo porcelani. Prodhuar nga nje sistem perfekt i levizjes gjate prerjes drejt ashtu dhe diagonal deri ne 53 cm. Gjithashtu doreza e ketyre prereseve pllakash eshte  mjaft e rehatshme si dhe me nje […]

Rated 0 out of 5

Makineri Pirunngrites

Makineri pirunngrites jane te ndertuara me material celik. Shume praktik dhe te manovrueshem ne cdo ambient. Timoni mund te rregullohet sipas situates se mjedisit te funksionimit. Keto makineri pirunngrites jane te uleta per arsye qe te kene nje qendrueshmeri gjate ngarkimit te tyre. Sistemi ngritjes se fushes se gjere te shikimit permireson ne menyre dramatike […]

Rated 0 out of 5

Makineri Ngjitese (Kuti Kartoni)

Makineri ngjitese (kuti kartoni) eshte projektuar per kuti me vije te drejte dhe kuti me mure te dyfishta. Eshte miratuar me nje sistem te forcuar te levizjes me nje ane, per funksionim te ngadalte dhe mirembajtje te lehte. Llaçi adoptohet me disa rripa te trashe bashkepunimi me motor tundes, duke siguruar ushqyerje te vazhdueshme, te […]

Rated 0 out of 5

Makineri Lazeri

Makineri lazeri integron levizjen me te re mekanike te drites. Me saktesi te larte dhe me shpejtesi te larte. Ky lazer eshte i pajisur me nje tub ftohes me uje, motore te larte, bord me kontroll te cilesise se fundit. Ai perdor nje port USB dhe keshtu mund te lidhet me laptopin ose desktopin tuaj. […]

Rated 0 out of 5

Makine Larese Profesionale

Makine larese profesionale te ndertuara me material alumin . Te ndertuara me permasa te ndryshme dhe me ngjyra te ndryshme. Keto makine larese profesionale jane pasije me nje standart shume te larte te teknollogjis se fundit. Vijne tek ju te certifikuar nga CE. Jane te pershtatshem per t’u branduar me logon e biznesit tuaj . […]

Rated 0 out of 5

Korrese Bari

Korrese Bari kane nje sistem Ergoflex qe do te thote forme ergonomike dhe doreza te rregullueshme per nje qendrim me te mire te trupit dhe reduktim te terheqjes muskulare gjate levizjes. Keto korrese bari bejn nje prerje te lehte dhe me pak te komplikuar. Ka nje sistem te intergruar dhe e ben me te lehte […]

Rated 0 out of 5

Kompresore Ajri

Kompresore ajri gjejne nje perdorim te gjere ne jeten e perditshme. Jane te ndertuara me material hekur dhe plastik. Kane nje raport te perkryer te cilesise . Vijn me permasa te ndryshme gjithashtu dhe ne ngjyra sipas deshires tuaj. Keto kompresore ajri jane te certifikuar nga CE,TUV,GS,ISO. Karakteristika Materiali: Hekur, Plastik Permasa: Te ndryshme Tensioni: […]

Rated 0 out of 5

Helikopter Betoni

Helikopter betoni eshte i bere nga nje  sistemi i drejtimit me dy shkopinj, me shume drejtime, siguron kontroll te sakte dhe manovrim te plote. Thikat jo-mbivendosese te modalitetit te dyfishte qe sigurojne nje perfundim te vazhdueshem te lemuar ndersa disqet notues me kapesen ose pjaten e diskut. Asamblete e pllakave te merimanges te perpunuara me […]

Rated 0 out of 5

Gjenerator

Gjenerator portative ju sigurojne energji elektrike me ane te nje motorri me nafte. Prizat e energjise ne njesi ju lejojne te futni kordonet e zgjatimit per mjetet dhe pajisjet e punes me energji elektrike . Ne pergjithesi, sa me i fuqishem gjeneratori, aq me shume kombinime te daljeve jane ne dispozicion. I pajisur me radiator […]

Rated 0 out of 5

Ekskavatore Germimi dhe Ngarkimi

Ekskavatore germimi dhe ngarkimi  jane nje pjese thelbesore e pajisjeve te renda per shumicen e projekteve te ndertimit. Shpesh te referuar si germues, ekskavatoret perdoren per te gjitha llojet e puneve si trajtimi i materialeve, projektet e minierave, shpimi i lumenjve dhe ndertimi. Ky lloj ekskavatori me rrota eshte i njejte me nje ekskavator te […]

Rated 0 out of 5

Industriale

Pajisjet profesionale të gatimit janë gjaku i çdo kuzhine komerciale apo organizimi hotelierik. Pavarësisht nëse jeni duke përdorur një kafene të vogël në fshat, një kiosk të ushqimit të shpejtë ose një restorant të njohur në qendër të qytetit, kjo përzgjedhje e pajisjeve industriale për gatimi përmban makineri që ju kursejnë kohë, energji dhe para. Nga mikrovalat më të mira komerciale deri te qendrat shumëfunksionale të gatimit me lidhje me Wireless këtu do të gjeni gjithçka. Pajisni kuzhinën tuaj me disa nga markat më të vlerësuara britanike dhe ndërkombëtare, duke përfshirë Samsung, Lincat, Buffalo, Rational, Rowlett dhe Menumaster.

Kjo kategori e gjerë përfshin artikuj të dizenjuar për të shkëlqyer në çdo situatë hotelierike profesionale, duke përfshirë Barbecue të besueshme hotelierike për aktivitete kateringu në natyrë, tenxhere për gatimet e orizit për vaktet me marzhe të larta, ose thjesht tostierë komerciale për të zgjeruar menunë tuaj të mëngjesit.

Llojet e Pajisjeve Industriale

 • Kuzhinat dhe furrat komerciale
 • Sistemet e ftohjes
 • Frigoriferë vitrinë
 • Dhomë frigoriferike
 • Ngrirës vertikalë dhe horizontalë
 • Shpërndarës të ushqimit dhe pijeve
 • Kasë sportelesh
 • Etj

Çfarë Mund të Bëjë për Ju Shumica. al?

Sistemet tona ofrojnë fleksibilitet të lartë në çdo proces. Kjo lejon personalizimin e lehtë të produktit dhe lirinë më të madhe për të hartuar produkte më elegantë pa cenuar produktivitetin:

 • Makineri shpuese me kapacitet të lartë shpimi për kohën më të shkurtër të konfigurimit,
 • Makineri goditjeje dhe me lëmim me lazer e kombinuar për të pasur më të mirën nga të dy proceset në një makineri të vetme,
 • Makineritë lazer 2D dhe 3D me të gjithë shkathtësinë e brendshme të lazerit për sa i përket formave, profileve, trashësive të materialit,
 • aftësia për të kryer profile komplekse të përkuljes.

Produktet tona ofrojnë saktësi të lartë dhe përsëritshmëri në shpime, prerje, përkulje, prerje me lazer dhe cilësi të shkëlqyer të sipërfaqes së pjesës së përfunduar.

Makineritë tona të shpimit janë pajisjet themelore dhe më të zakonshme në këtë sektor, veçanërisht për kompanitë e vogla dhe të mesme, dhe japin fleksibilitet të lartë me një raport të shkëlqyer të kostos dhe efikasitetit.

Sistemet tona të kombinuara të prerjes së këndit me goditje të djathtë janë veçanërisht efikase për prodhimin e përbërësve me një formë katrore ose drejtkëndëshe.

Gama jonë e gjerë e makinave manovruese manuale, gjysmë automatike dhe automatike mbulon të gjitha nevojat e përkuljes për sa i përket fleksibilitetit, produktivitetit, kompleksitetit të profilit dhe trashësisë së materialit.

Gjeometritë e pajisjeve komerciale po bëhen gjithnjë e më komplekse. Lazeri, me shkathtësinë e tij të pakrahasueshme, është mjeti më i përshtatshëm për të përmbushur këto kërkesa të reja të dizajnit.

Oferta jonë e makinave me lazer të sheshtë dhe sistemeve të kombinuara të shpimit-lazer është një nga më të gjerat dhe përfshin të dy teknologjitë me fibër dhe lazer CO2.

Shërbimet tona profesionale plotësojnë teknologjinë tonë të përparuar dhe janë çelësi për një produktivitet më të mirë dhe fitime më të larta.

Pajisje Ushqimore dhe për Bare

Me pajisjet e hotelierisë nga Shumica.al, ju mund t’u ofroni klientëve tuaj një përvojë kuzhine profesionale dhe unike në çdo vend. Shumica.al ofron një larmi pajisjesh shërbyese për të përmbushur secilën prej nevojave tuaja për pajisjet hotelierike.

Karrocat e kafesë, stacionet e ushqimit dhe linjat e shërbimit janë vetëm disa nga pjesët unike të pajisjeve të shërbimit të ushqimit. Sistemet e shërbimit janë perfekte për stadiume, aeroporte, spitale, shkolla K-12, universitete dhe vende të tjera ku ju duhet t’u shërbeni klientëve shpejt dhe me lehtësi. Ndërsa ne ofrojmë zgjidhje me çelësa kryesore, sistemet tona të shërbimit janë plotësisht të personalizueshme për të përmbushur kërkesat tuaja të përdorimit dhe markës. Ju mund të zgjidhni gjithçka, nga madhësia dhe forma te materialet dhe ngjyrat e banakut.