Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Suporte ortopedike

Suporte ortopedike jane mbeshtetes per gjunje te varur. Pranga me shkume te bute qe marrin fryme. Varet e qendrueshme e aluminit me perkulje ROM dhe vendosje te ndalimit te shtrirjes. Gjatesia e rregullueshme e shufrave anesore bilaterale per perafrimin e nyjes se gjurit. Mundesia per te shkurtuar shiritin anesor te pare duke e ndare brazden. […]

$110$925

Suport Ortopedik per Gjurin

Suport ortopedik per gjurin jane mbeshtetes per gjunje te demtuar . Jane te bere nga nje material shume i fort gjithashtu dhe rezistent ndaj ujit. Duke perdorur keto suport ortopedik per gjurin ju do sheroni demtimin tuaj pa pasur nevoj per shume kohe. Sigurimi i kushteve me te mira te mundshme per t’u ngritur ne […]

$28$66

Suport Brryli

Suport brryli mbeshtet dhe pengon levizjet e krahut pas traumave te vogla. Ne te gjitha rastet kur eshte e nevojshme suportimi dhe minimizimi i levizjes se krahut. Eshte e perbere nga pambuku, gjithashtu  ne brendesi te saj ka sfungjer per te garantuar komoditet ne mbajtjen e krahut tuaj. Ky lloj materiali nuk pengon ne ajrosjen […]

$1$4

Qafore

Dhimbjet e qafes jane nder shqetesimet e shpeshta me te cilat perballemi gjate perditshmerise. Shpesh here jane kalimtare, e ne raste te tjera kerkojne trajtime . Kjo qafore eshte e rekomanduar nga mjeket e vertete. Duke perdorur teknologjine e magnetit per rreth 30 min ne dite, nxehtesia natyrore permireson qarkullimin e gjakut ne qetesimin e […]

$1$16

Ortopedike te Vogla

Ortopedike te vogla ofron nje game gjitheperfshirese te mbajteseve dhe mbeshtetesve per te imobilizuar nyjet duke ruajtur ne te njejten kohe levizshmerine maksimale te mundshme per sherim. Pas aksidenteve, renieve ose goditjeve, ndihmat qe mund tju ndihmojne jane ortopedike te vogla, mund te perdoren per t’u rikthyer ne forme me shpejt. Per me teper, pas […]

$150$521

Mbeshtjelles Gjuri

Suport dhe korrigjues profesional per gjurin .Dizajn i rregullueshem, mbeshtjelles, i pershtatshem sipas gjurit. Suporti me formen e rrumbullaket, lehteson presionin mbi kupen e gjurit. Perveç kesaj, mbeshteteset e gjurit perdoren pas demtimeve ne nyjen e gjurit, per shembull per shkak te nje keputjeje te ligamentit te kryqezuar, dhe per rehabilitim ne menyre qe t’i […]

$2$16

Masazhues per Kembet

Masazhues per kembet eshte lehte per t’u perdorur dhe mirembajtur. Me 9 intensitet presioni te disponueshem dhe 3 cilesime opsionale te modalitetit qe mund te konfiguroni permes panelit, telekomandes per perdorim te lehte kontrolli, ju mund te merrni masazhin perfekt sipas deshires tuaj. Masazhues per kembet permban menge kembesh te levizshme qe mund te lahen […]

$23$110

Krevate per Fizioterapi

Krevate per fizioterapi jane pajisje per permiresimin e fizioterapise per ushtrimin e faktoreve fizike ne trup. Ky krevat eshte  i pershtatshem per perdorim ne shtepi, zyrat dhe vendet e tjera. Kjo aparature perdoret ne trajtimin e hernieve ose nervave te demtuara, dekompresimi shpinor eshte nje zgjidhje afatgjate per simptomat e dhimbjeve. Dekompresimi shpinor mund te […]

$210$1550

Karrige me Rrota

Karrigie me rrota eshte me e lehte ne perdorim fale materialit qe eshte perdour per ta krijuar. Duke perfituar nga materiale krejt te reja, vendos nje standard te ri. Praktikisht te gjithe mund ta ngrene kete karrige me rrota ne makinen tuaj dhe eshte super e lehte per tu shtyre. Transporti i karriges me rrota […]

$26$89

Karrige Masazhi

Ne epoken e kompjuterizimit universal dhe ne lidhje me kete kalim te shumices ne pune sedentare, shume e kane te veshtire te shmangin problemet me shtyllen kurrizore, lodhjen e vazhdueshme ne shpine, qafe, kembe dhe krahe. Nje masazh i kualifikuar mund te vije ne shpetim ne nje situate te tille, por nuk ka gjithmone kohe […]

$280$1120

Dyshek Masazhues

Dyshek Masazhues i prodhuar me fije mendafshi ngrohese dhe qetesuese. Jastek mbeshtetes per qafen. Masazhoni pjesen e pasme, te siperme dhe te poshtme. Me kete dyshek ju mund te krijoni nje krevat masazhi portativ. Vendoseni ku te deshironi dhe vijeni ne prize. Do te keni nje eksperience te pakrahasueshme. Shtrati i dobesimit me dridhje spirale stimulon pika qe […]

$13$285

Doreze Ortopedike

Doreze ortopedike  ofron nje game te mbajteseve per te imobilizuar nyjet duke ruajtur ne te njejten kohe levizshmerine maksimale te mundshme per sherim. Pas aksidenteve, renieve ose goditjeve, ndihmat qe mund tju ndihmojne jane doreze ortopedike, mund te perdoren per t’u rikthyer ne forme me shpejt gishterinjte ose kycin tuaj. Ky produkt eshte i ndertuar […]

$1$3

Cizme Ortopedike

Cizme ortopedike ofrojne nje game gjitheperfshirese te mbajteseve dhe mbeshteteseve per te imbilizuar nyjet e kembes tuaj. Pas aksidenteve ose renieve, gjeja e pare qe mund tju ndihmojne jane cizmet ortopedike, qe bejne te mundur sherimin e kembes tuaj ne menyre me te shpejte. Materiali qe eshte perdor per keto cizme ortopedike eshte pelhure komplekse, […]

$12$50

Aparat Tensioni

Aparat Tensioni dixhital eshte nje mates elektronik i cili mat tensionin e larte dhe te ulet te zemres. Matja e tensionit tani eshte nje proces me i lehte. Aparati vjen tani edhe me karikues per te mos blere me bateri ne market. Aparat Mates per tensionin i cili ben nje monitorim te thjeshte, te shpejte […]

$7$13

Fizioterapi

Shumica.al disponon një asortiment të plotë dhe cilësor të produkteve shëndetësore. Ai varion nga materialet harxhuese dhe praktike deri te pajisjet e plota të klinikës dhe pajisjet e trajtimit të nivelit të lartë të përshtatshme për fizioterapi, rivalidim, terapi ushtrimore dhe palestër.

Ne jemi duke bashkëpunuar me marka të njohura kombëtare dhe ndërkombëtare, duke qenë një furnizues ekskluziv i markave të ndryshme A. Në këtë mënyrë, Shumica.al është një “one-stop-shop” për profesionistët shëndetësorë dhe konsumatorët e ndërgjegjshëm për shëndetin.

Duke menduar për zgjidhje jo të plota, ne ofrojmë një vlerë të shtuar për fizioterapistët dhe profesionistët e tjerë shëndetësorë duke ju dhënë pajisje fizioterapie me shumicë.

Ekipi ynë i specialistëve do të jetë i gatshëm të diskutojë dëshirat dhe nevojat tuaja në mënyrë që të japë këshillat më të mira të mundshme të personalizuara.

Për shembull, në lidhje me pajisjet e klinikës dhe produktet shëndetësore, si dhe në lidhje me arsimimin dhe mundësitë financiare. Shumica.al e konsideron ndarjen e njohurive të marra si pjesë e të qenit një furnizues i linjës së plotë.

Shumica.al: Një Vënd Për Të Përmbushur Të Gjitha Nevojat Tuaja

Më shumë njerëz i janë drejtuar fizioterapistëve për të qëndruar në formë dhe aktive me kalimin e moshës. Natyrisht, kjo ka çuar në më shumë pacientë.

Terapistët fizikë po kërkojnë të zgjerojnë shërbimet për të përfituar nga kjo mundësi. Shumë.al ofron produkte, pajisje dhe furnizime cilësore të terapisë fizike me çmime konkuruese, së bashku me njohuri paramenduese për të ndihmuar në adresimin e sfidave kryesore të biznesit.

Kur bëhet fjalë për furnizimet e terapisë fizike, pajisjet e rehabilitimit, pajisjet e stërvitjes dhe më shumë, qëllimi ynë është t’u ofrojmë klientëve tanë produkte me cilësi të lartë dhe shërbim superior ndaj klientit që nuk është i pakalueshëm.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të gjerë të produkteve të terapisë me emra të markave nga prodhuesit e mëposhtëm: Kinesio, Biofreeze, Thera-Band, Chattanooga Group, SpiderTech, Valeo, Cando, Clinton Industries dhe shumë të tjera.

Katalogu ynë Online ju vendos në majë të gishtave mijëra produkte cilësore. Nëse keni nevojë për ndihmë për të zgjedhur produktin e duhur ose për të bërë një porosi, ju lutemi na telefononi në +355 67 300 1144. Përfaqësuesit tanë të ditur të shërbimit ndaj klientit janë këtu për t’ju ndihmuar.

Llojet e Aksesorëve të Fizioterapisë

Mbështetëse dhe mbajtëse për gjunjët

Mbështetësit dhe mbajtëset e gjurit mund të përdoren pas operacionit në gju, për sporte dhe vrapim dhe gjatë rehabilitimit të gjurit. Këto produkte mund të ndihmojnë në sigurimin e stabilitetit dhe mbështetjes pas dëmtimeve të gjurit, të tilla si këputja e ligamentit të kryqëzuar anterior (ACL), kërci i këputur i gjurit, ndrydhja e ligamentit të mesit të gjurit, këputja e ligamentit të kryqëzuar të pasmë (PCL), tendoniti i patellës, artriti i gjurit dhe kupës së gjurit.

Kllapa ecjeje & Splints

Braçet e ecjes dhe shiritat e ecjes janë risi fantastike në trajtimin dhe menaxhimin e lëndimeve të tilla si Frakturat e Shinit, Thyerjet Tibiale, Frakturat e fibulës, Këmba e thyer, Këmba e thyer, Frakturat kuboide, Frakturat Navicular, Thyerjet e Talusit, Frakturat e metatarsalit, Frakturat e këmbëve, Jonesot dhe Rehabilitimi kirurgjik.

Mbështetësit e shpatullave

Gama kryesore e mbështetësve dhe mbajtësve të shpatullave të Shumica.al shpejtojnë shërimin e lëndimeve të shpatullave dhe mbrojnë nga dëmtimet e mëtejshme. Markat tona përfshijnë Vulkan, Mueller dhe Donjoy të cilët së bashku sjellin dizajnet dhe materialet më të mira për të ndihmuar rehabilitimin e shpatullave në formën e mbështetësve të shpatullave, hobeve dhe mbajtësve.

Mbështetëse për krahët dhe bërrylat

Mbështetja e krahut dhe bërrylit, si p.sh. bërrylat e tenisit dhe bërrylat e lojtarëve, janë shumë të mira në lehtësimin e simptomave të gjendjeve të dhimbshme të bërrylit, siç janë bërrylat e tenisit dhe bërrylat e lojtarëve.

Ekzistojnë një sërë mbështetësesh për bërrylat e disponueshme në Shumica.al, duke përfshirë rripat e bërrylit të tenisit, rripat e bërrylit të lojtarëve, kapëse për bërrylat e tenisit, shiritat pneumatikë, mbështetëset e bërrylit të tenisit dhe kapëset e bërrylit të lojtarëve për t’ju ndihmuar të kapërceni dëmtimet tuaja sfiduese dhe të reduktoni dhimbjen.

Mbështetëse dhe mbajtëse për kyçin e këmbës

Mbështetësit dhe mbajtëset e kyçit të këmbës që ne ofrojmë këtu në Shumica.al janë mjetet perfekte për rehabilitimin e lëndimeve. Ato janë krijuar posaçërisht për të ndihmuar rikuperimin e lëndimeve të kyçit të këmbës, për të ofruar mbështetje pas lëndimit dhe për të ndihmuar në parandalimin e dëmtimeve të ardhshme të kyçit të këmbës si ndrydhjet, frakturat dhe tendinitin. Ne kemi një gamë të gjerë mbështetësesh dhe mbajtësesh për kyçin e këmbës nga të cilat mund të zgjidhni për t’ju ndihmuar të dilni në fushë ose pista brenda një kohe të shkurtër!