Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Cadra kampingu

Cadra kampingu e  pershtatshme per te gjithe aventurieret dhe te apasionuarit pas natyres. Tenda jone instalohet lehtesisht ne pothuajse çdo automjet me raft çati. Instalimi eshte i thjeshte edhe per individet me pak te prirur mekanikisht! Perfshin te gjithe pajisjet dhe aksesoret e nevojshem. Pjesa ne te cilin futesh na cader hapet dhe mbyllet me […]

$340$1250

Cader Kampingu

Cader kampingu qe mund ta perdorni per nje aventur te paharrueshme. E pershtatshme per te gjithe aventurieret dhe te apasionuarit pas natyres . Montohet dhe cmontohet lehteisht. Materiali eshte poliester e cila e bene kete cader kampingu shume elastike. Pjesa ne te cilin futesh na cader hapet dhe mbyllet me zinxhir dhe mbrohet nga nje […]

$17$41

Çadra Kampingu

Asnjë aktivitet në natyrë nuk e plotëson paqen tuaj mendore siç e bën një kamping. Përvoja e shëndetshme e të qenit një me natyrën mes majave dhe luginave me një rrjedhë që kalon pranë. Është mënyra e duhur për të bashkuar planet tuaja të ecjes për të shijuar shëtitjet tuaja.

Në Shumica.al, ne projektojmë tenda që mund të mbahen lehtësisht në shpinë, sepse ato janë mjaftë të lehta. Ato mund të barten për distanca të gjata me biçikletë, varkë apo edhe në shpinën e një personi. Dyqani me shumicë online Shumica.al në internet ju sjell një tendë për çdo kërkesë edhe dëshirë.

Pavarësisht nëse po planifikoni një pushim me kamping familjar ose jeni një frekuentues i shpeshtë me kampingje që ndryshojnë shpesh. Llojet e ndryshme të tendave përfshijnë çadra shpine, tenda për kampe familjare të destinuara për 4 deri në 6 persona. Pastaj ka tenda të menjëhershme dhe kube të cilat janë perfekte për 2 deri në 3 persona.

Si Të Zgjidhni Çadrën e Kampingut Tuaj:

Madhësia e tendës së kampingut: Madhësia e një tende kampingu përshkruhet nga numri i njerëzve që mund të flenë brenda saj ose nga numri i shtretërve. Kur jeni jashtë dhe bëni një kamp, ​​nuk ju nevojitet vetëm për të fjetur, por e thënë ndryshe për të jetuar. Pra, nëse keni nevojë për hapësirë ​​për dy shtretër, blini një tendë kampingu që mund të strehojë tre shtretër.

Dhoma e kokës/lartësia: Sa më e madhe tenda, aq më e madhe është hapësira e dhomës së kokës. Pra, nëse doni një tendë që është e lehtë dhe e lehtë për t’u bartur, mund t’ju duhet të bëni kompromis me hapësirën kryesore.

Dyert dhe dritaret: Ju duhet një tendë me dyer dhe dritare për ventilimin e duhur dhe rrezet e diellit që të hyjnë brenda tendës tuaj.

Fletët tokësore: Fletët bazë ju ndihmojnë t’ju izoloni nga kushtet e vështira të motit. Ata gjithashtu ju mbrojnë nga insektet dhe kandrrat në tokë.

Disa Nga Veçoritë Që Ofrojnë Çadrat Tona Të Kampingut Janë:

Montim/Çmontim i lehtë: Vjen me një strukturë palosëse të drejtuar. Struktura e kupolës me qëndrim të lirë ju mundëson ta lëvizni pasi të jetë montuar, për të gjetur vendndodhjen më të mirë.

Transport i lehtë: Tendat tona janë të lehta në peshë dhe mund të barten lehtësisht në çantën tuaj të shpinës.

Qëndrueshmëria: Rezistente ndaj erës 40 km/h (Forca 5): certifikuar në një tunel ere me pllakë rrotulluese.

I papërshkueshëm nga uji: Dushi i testuar nën 2000 mm ujë/ orë/ sqm (shi tropikal) dhe teste në terren.

Tani mos humbni kohë dhe blini tendat më të mira të kampingut online!

Lidhu Me Natyrën

Përjetimi i jashtëzakonshëm, shikimi i qiellit të natës pa të gjithë ndotjen e dritës, një zjarr i ngrohtë kampi i rrethuar nga miqtë, të dashurit që pjekin marshmallow jashtë tendave të kampingut dhe gjumi nën një tendë të madhe yjesh mund të jetë pushimi i saktë që ju nevojitet nga jeta në qytet.

Ne jetojmë në një botë të drejtuar nga teknologjia në çdo aspekt të jetës sonë, dhe është mjaft e qartë se ne jemi më të lidhur me mediat sociale sesa me natyrën. Ne përfshihemi kaq shumë në rutinën tonë të përditshme dhe megjithëse dalim për të kaluar pak kohë me miqtë ose të dashurit tanë, vështirë se e bëjmë këtë pa i parë celularët.

Përfundimisht, edhe këto takime bëhen pjesë e rutinës dhe ndjehemi sikur po rrotullohemi mbi një rrotë si brejtës.

Kampingu është metoda më e provuar për t’u çliruar nga kufizimet e botës teknologjike dhe stili i saj monoton i jetesës. Dhe mund të shijohet nga njerëz të të gjitha grupmoshave.

Jeni të gjithë të emocionuar për udhëtimin tuaj të parë në kamping? Epo, sekreti i çdo udhëtimi të suksesshëm në natyrën e madhe është përgatitja!

Përpara se të shkoni kokë më kokë në natyrë, le të kontrollojmë nëse keni një tendë kampingu pasi është elementi më i rëndësishëm për kamping.

Imagjinoni të kaloni debatin e përzgjedhjes së destinacionit tuaj të kampit, të gjeni kohë për të dhe të udhëtoni deri në fund, vetëm për të përfunduar me llojin e gabuar të tendës së kampeve që nuk ju izolon nga toka, nuk ju mbron nga insektet dhe mushkonjat, ju lë pa gjumë dhe të lënduar. Çfarë tjetër mund të shkojë keq? Epo, bie shi dhe e gjithë struktura juaj bie në tokë, duke ju lënë shumë kujtime të këqija.