Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Click Here

Filtro Sipas Çmimit

Printer Ushqimor

$350$3180

Printer Ushqimor

Printera ushqimor shnderron pije te zakonshme me shkumeza ne pervojat e lezetshme te konsumatoreve. Zgjidhni nga nje mbreselenese perzgjedhjen e dizajneve ose le te krijojne klientet e tyre me aplikacionin tone te thjeshte pastaj printoni menjehere duke perdorur premium, perberes te natyrshem. Plotesisht ne perputhje me rregulloret e sigurise dhe te sanitetit. Makina e ngrenshme […]

$350$3180

Printer Mural

$500$42120

Printer Mural

Printer per Printime Murale 3D per shtypjen e murit vertikal eshte i pershtatshem per nje sere materialesh te veçanta si : piktura brenda dhe jashte , stuko muri, pllaka qeramike, mure, xham, leter… etj. Pesha e ketij printeri eshte 53 KG . Eshte nje printer i standarteve te fundit qe ju mundeson nje printim mural […]

$500$42120

Printer Kafeje

$350$1700

Printer Kafeje

Printer kafeje mund te shtype imazhet, hartat, fotot, fjalet dhe frazat, ose dizenjot tona nga biblioteka. Ky printer me menge kafe eshte printer ink-jet, duhet te perdore boje ushqyese per printim, ne vetem duhet te lidhim printerin me kompjuter dhe shtypjen nga kompjuteri yne, ne do te kemi softuer per ju. Boje prodhohet nga nje […]

$350$1700

Printer Industrial

$1100$2880

Printer Industrial

Printer industrial eshte eksportuar ne me shume se 30 vende dhe rajone dhe eshte njohur shume nga klientet tane jashte shtetit per shkak te çmimeve te perballueshme, shpejtesise se shpejte te printimit dhe performances se qendrueshme te printimit. Ky printer eshte i perbere nga alumini me cilesi te larte, sistem hekurudhor linear me precizion te […]

$1100$2880

Printera Industrial

Blini printer industrial me bojë në internet për printim me ngjyra ose bardh e zi me rezolucion të lartë nga Shumica.al. Pavarësisht nëse keni nevojë të konvertoni një fotografi dixhitale në një kopje të fortë, ose për hobi tuaj të fotografisë, një printer me bojë industriale online e bën të lehtë printimin e fotografive tuaja dixhitale në letër. Nuk ka nevojë të zëvendësoni pllakat për të printuar përsëri, thjesht ndizni komandën dhe lëreni dorën tuaj. printerët me bojë industriale në internet e bëjnë punën.

Printerët industrial online me bojë kanë mundësuar printim të shpejtë dhe të pastër për aplikime të ndryshme. Përdorni printerin tuaj industrial inkjet online për një nga disa përdorime, personale ose komerciale.

Publikimi në desktop, i ndryshueshëm, i printuar sipas kërkesës, arti i bukur, reklamat, fotografitë, dizajni arkitektonik dhe i hijshëm janë fushat që kanë përfituar nga një printer industrial inkjet online.

Në Shumica.al, ju mund të zgjidhni printera dixhitalë të gatshëm për dërgim nga një prej disa markave të disponueshme. Përndryshe, vendosni printerët dixhital në përdorim komercial. Zbukuroni letrën e zakonshme me ngjyra të pasura për t’i dhënë jetë portreteve mahnitëse.

Çfarë Janë Printerat Industrialë?

Merrni çmimet më të mira dhe krahasoni markat me zero në përsosmëri me printerin industrial inkjet online për nevojën tuaj. Ngushtoni zgjedhjen tuaj me printer industrial inkjet online duke filtruar bazuar në parametrat e vendosur.

Një grup printerësh industrialë me bojë në internet është i juaji për të zgjedhur në Shumica.al, furnizuesit ose shitësit me shumicë të printerëve industrialë në internet me bojë, mund të zgjerojnë zgjedhjen e klientëve të tyre dhe t’u ofrojnë printera me çdo grup çmimi dhe të markave konkurruese. Krahasoni, zgjidhni dhe blini me lehtësi nga një markë e besuar. Shtypni definicion të lartë për të ruajtur çdo kujtim.

Shërbimet e Printimit – Një Pasqyrim i Përgjithshëm

Shërbimet e printimit në internet nuk kanë qenë kurrë më të lehta dhe më pak komplekse sesa në ditët e sotme. Shumica.al është e specializuar në shërbimet e printimit në internet duke ofruar një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh për çdo biznes apo projekt të madhësisë. Shërbimet e printimit në internet kanë ndryshuar mënyrën se si perceptohet printimi dhe kanë hapur kufij të rinj dhe një sërë mundësish për bizneset dhe publikun e gjerë nga të gjitha sferat e jetës.

Llojet e Printerave Industriale

Printera termik

Printerët termikë përdorin elementë të vegjël ngrohës ose për të aktivizuar ose për të transferuar bojën mbi nënshtresë. Ata nuk kanë nevojë për bojë ose toner, megjithatë printimet e tyre mund t’i mbijetojnë shiut, ekspozimit në diell dhe temperaturave ekstreme. Ekzistojnë dy lloje të printerëve termikë:

Printerët termikë të drejtpërdrejtë përdorin letër të trajtuar kimikisht, e cila errësohet për të formuar printim kur nxehet. Ata nuk kërkojnë bojë, toner ose shirita për të funksionuar.

Mbishkrimet e transferimit termik (TTO) përdorin shirita boje të fortë me bazë dylli. Një kokë printimi termike ngroh shiritin, duke shkaktuar që boja të shkrihet në substrate dhe të krijojë një printim të përhershëm.

 

Kodues dhe shënues lazer

Këta printera heqin një shtresë të hollë materiali dhe më pas përdorin një lazer për të gdhendur kodet e nevojshme në copëzën e freskët. Procesi i saktë varet nga substrati. Për shembull, plastika është bërë për të shkrirë ose për të ndryshuar ngjyrën për të lënë një shenjë, ndërsa qelqi është i koduar me mikro-çarje që nuk ndikojnë në pjesën tjetër të paketimit. Kjo rezulton në shenja të pashlyeshme që zgjasin për aq kohë sa vetë produkti.

Printera Inkjet

Printerat me bojë industriale spërkasin mijëra pika boje në letër, të cilat kombinohen për të formuar tekst ose imazhe. Në varësi të DPI (pika për inç) të specifikuar më parë, printeri mund të përdorë pika më të vogla boje dhe të prodhojë imazhe më të mprehta. Printerat me bojë vijnë në dy lloje:

Printerët me bojë të vazhdueshme (CIJ) përdorin një rrymë të vazhdueshme boje e cila ndahet në pika nga një kristal piezoelektrik. Disa nga pikat më pas ngarkohen elektrikisht dhe devijohen në nënshtresë, ndërsa pikat e tjera riciklohen përsëri në rrjedhë.

Printerat me bojë me kërkesë (DOD) printojnë vetëm bojën që do të përdoret.